Egy nagyon fontos, de sajnos gyakran elhanyagolt technikával kezdjük a versenyt: a statikus teszteléssel. Tesztelőként kevés lehetőségünk van specifikációk felülvizsgálatában részt venni. Itt a lehetőség, hogy megmutasd, hogy a továbbiakban kár lenne téged kihagyni ebből a feladatból.
Tesztelőként dolgozol egy fejlesztőcégnél, amely dobozos ügyviteli rendszereket készít. Egy régi alkalmazásotokat sok szépségszalon is használja. Egyik nap az alábbi emailt kapjátok többen a tesztelési vezetőtől, CsonTos ALadár TaMástól.
“Sziasztok,
találtunk egy gyártót (TIMERSTART), akinél pont kifejlesztés alatt van egy PC-vel összeköthető vezérlő, amely képes a szolikat automatikusan indítani. Régóta gyártanak recepciós pultba helyezhető szolárium vezérlőket, de csak a hamarosan megjelenő legújabb verzió lesz arra képes, hogy ne csak manuálisan, hanem számítógépről is el tudja indítani a hozzá kapcsolt gyakorlatilag bármilyen típusú ágyakat. Vagyis a vezérlő a számítógép és az ágyak közé kerül és a felhasználóink a rendszerünkből indíthatják majd az ágyakat és láthatják az aktuális státuszokat.
Kis ráhatással sikerült rávennünk őket, hogy gyorsítsák fel az új modell kifejlesztését, hogy a januárban megjelenő 4.0-ás rendszerünkbe már be tudjuk tenni őket. Csatolva találjátok az általuk készített interfész speckót. Nézzétek át kérlek, hogy ez alapján össze tudjátok-e lőni a rendszereket, nyilván alaposan le kell majd tesztelnünk ezt az interfészt.
Kérlek titeket, hogy legkésőbb november 14-ig küldjétek át az észrevételeiteket! És ne küldözgessetek észrevételeket emailben, egy doksit várok tőletek, amelyből egyértelműen és gyorsan azonosítani lehet a problémás részeket! Minden hibát jelezzetek, de legyen tömör és lényegretörő.
Köszönettel,
Aladár
---------------------------- Original Message ----------------------------
Subject: TIMERSTART interfész specifikáció
From: "Hajós Dávid" <hajos.david@timerstart.com>
Date: Wed, October 12, 2011 4:01 pm
To: kovacs.jeno@ugyvitel.hu;csontos.aladar.tamas@ugyvitel.hu
--------------------------------------------------------------------------
Kedves Jenő és Aladár!
Sikerült befejeznünk a TIMERSTART vezérlőnkhöz a számítógépes interfész specifikációját. A szűkös határidők miatt egyelőre csak azokat a részeket dolgoztuk ki, amelyek a rendszeretek 4.0 verziójához kellenek, a jövőre esedékes részeknél csak jeleztük, hogy most még nem elérhető a funkció.
Kérjük nézzék át, hogy minden egyértelmű-e, kell-e esetleg valamit javítani rajta. Remélem mihamarabb el tudjuk kezdeni a továbbfejlesztett vezérlő sorozatgyártását.
Várom válaszukat,
Hajós Dávid
TIMERSTART termék menedzser”
Kapcsolódó letölthető fájlok:
F1_TimerStart_InterfaceSpec_1.0.doc
Feladatot készítette:
Bujdosó Géza – Masterfield Oktatóközpont
Gyúri Attila – Masterfield Oktatóközpont
Mizsák Krisztián – Masterfield Oktatóközpont
Feladathoz kapcsolódó fogalmak:
Forrás:
Szoftvertesztelés egységesített kifejezéseinek gyűjteménye 3.1
HTB-Hungarian Testing Board
Magyar Szoftvertesztelői Tanács Egyesület
specifikáció: egy dokumentum, ami ideális esetben teljesen, precízen és ellenőrizhetően határozza meg egy komponens vagy rendszer követelményeit, konstrukcióját, viselkedését vagy egyéb karakterisztikáit. A követelmények ellenőrzésének a folyamatát is meghatározhatja. [Specification]
statikus teszt: egy komponens vagy rendszer tesztje specifikáció vagy megvalósítási szinten a szoftver futtatása nélkül. Például felülvizsgálat, vagy statikus forráskód elemzés. [Static Testing]
felülvizsgálat: egy termék vagy projekt státuszának értékelése. Célja, hogy feltérképezze az eltéréseket a tervezett eredményekhez képest, valamint ajánlást tegyen a továbblépéshez. Több típusa van, például: menedzsment felülvizsgálat, informális felülvizsgálat, technikai felülvizsgálat, inspekció, átvizsgálás. [Review]
|